GASTRONOMİ VE MUTFAK SANATLARI BÖLÜMÜ 1. SINIF (ÖRGÜN ve II. ÖĞRETİM) ÖĞRENCİLERİNİN DİKKATİNE!!
  • 2017-2018 GÜZ DÖNEMİ DERS SEÇİMİ

 

  • Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü 1. Sınıf öğrencileri (Örgün ve II. Öğretim), öğrenci numaralarının son hanesindeki rakama göre ders seçim yapmaları gerekmektedir. Numaralarının son hanesi ‘TEK’ olanlar A ŞUBESİ’ndeki, ‘ÇİFT’ olanlar ise B ŞUBESİ’ndeki dersleri, akademik takvimde yer alan 11-15 Eylül 2017 tarihleri arasında seçerek, ders seçim işlemlerini tamamlamalıdır. 

 

  • 2017 Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü Müfredat programında yer alan Yabancı Dil (Zorunlu Seçmeli) “TİY 123 ALMANCA 1 ve TİY 121 İNGİLİZCE 1” seçmeli derslerinden sadece  bir tanesi seçilecektir. Beden Eğitimi ve Güzel Sanatlar (Zorunlu Seçmeli) derslerinden “SBE 147 Spor Kültürü” ve “SBE 119 Satranç Kültürü” derslerinden sadece bir tanesi seçilecektir.Toplamda 7 ders (30 AKTS) seçilmiş olmalıdır.

 

0

Misyon

Fakültemizin öncelikli amacı, bölgenin ekonomik, sosyal ve kültürel gelişimine katkı sağlayabilecek çağdaş, bilimsel ve kaliteli bir eğitim öğretim sağlamak suretiyle turizm sektörü için nitelikli yönetici adayları yetiştirmektir. Fakültemizin ikinci amacı, turizm alanında kaliteli, güncel ve uygulamaya dönük bilimsel ve sektörel araştırmalar yaparak turizm sektörünün gelişimine yönelik çözümler üretmektir. Fakültemiz, toplumun her kesiminde alana yönelik üretilen bilgilerin kullanılmasını ve uygulanmasını sağlamak için eğitim ve danışmanlık hizmetleri vererek toplumun gelişmesine katkıda bulunmayı amaçlamaktadır. Fakültemizin üçüncü amacı ise, projeler üreten yerel, ulusal ve uluslararası düzeyde toplantılar düzenleyen, girişimci ve nitelikli turizm profesyonelleri yetiştirerek tercih edilebilirliğini arttırmaktır.

Vizyon

Turizm sektörü ve akademik alanda yetiştirdiği nitelikli bireylerin işverenler tarafından öncelikli olarak tercih edilen ve gerçekleştirdiği bilimsel çalışma ve faaliyetler ile ulusal ve uluslararası alanda adını duyuran ve alanda ön sıralarda yer alan bir eğitim öğretim kurumu olmayı öngörmektedir.

İletişim

Akdeniz Üniversitesi
Manavgat MATSO Turizm Fakültesi 07600 Manavgat–Antalya
Tel: 0 242 742 70 25
Tel: