AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ MANAVGAT MATSO TURİZM FAKÜLTESİ AÇILDI.
Akdeniz Üniversitesi MATSO Turizm Fakültesi Açıldı.

2016-2017;de Eğitim Öğretime başlayan Akdeniz Üniversitesi MATSO Turizm Fakültesi yapılan resmi törenle açıldı.

Manavgat MATSO Turizm Fakültesi’nin açılış törenine Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Antalya milletvekilleri CHP’den Deniz Baykal, Çetin Osman Budak, Niyazi Nefi Kara, AKP’den İbrahim Aydın, Gökçen Özdoğan Enç, Atay Uslu, MHP’den Mehmet Günal, Antalya Valisi Münir Karaloğlu, Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Ünal, Manavgat Kaymakamı Nazmi Günlü, Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, Manavgat Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hacer Bakır Sert ve davetliler katıldı.

Ülkeyi muasır medeniyetlerin üzerine çıkarmak için eğitime çok önem verilmesi gerektiğini belirten Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu “Gelecek nesilleri Mustafa Kemal Atatürk’ün hedef gösterdiği gibi ülkemizi muasır medeniyetlerin üzerine çıkarmak için eğitime çok önem vermemiz lazım” dedi.

Açılış töreninde konuşan Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Ünal ise, Akdeniz Üniversitesi’nin 63 bin ön lisans ve lisans, 6 bin yüksek lisans ve doktora ve 105 farklı ülkeden bin 600 yabancı olmak üzere toplam 69 bin öğrenciye eğitim ve öğretim veren ülkenin köklü üniversitelerinden birisi olduğunu bildirdi. Rektör Ünal, bu eğitim ve öğretim faaliyetini ise 21 fakülte, 3 yüksekokulu, 11 meslek yüksekokulu, 1 konservatuar ve 7 enstitü ile sürdürdüklerini kaydetti.

 


matsoacls1
matsoacls3
matsoacls4
matsoacls5
matsoacls6
matsoacls7

http://www.akdeniz.edu.tr/tema/duyuruoku.php?duyuruid=463

 

0

Misyon

Fakültemizin öncelikli amacı, bölgenin ekonomik, sosyal ve kültürel gelişimine katkı sağlayabilecek çağdaş, bilimsel ve kaliteli bir eğitim öğretim sağlamak suretiyle turizm sektörü için nitelikli yönetici adayları yetiştirmektir. Fakültemizin ikinci amacı, turizm alanında kaliteli, güncel ve uygulamaya dönük bilimsel ve sektörel araştırmalar yaparak turizm sektörünün gelişimine yönelik çözümler üretmektir. Fakültemiz, toplumun her kesiminde alana yönelik üretilen bilgilerin kullanılmasını ve uygulanmasını sağlamak için eğitim ve danışmanlık hizmetleri vererek toplumun gelişmesine katkıda bulunmayı amaçlamaktadır. Fakültemizin üçüncü amacı ise, projeler üreten yerel, ulusal ve uluslararası düzeyde toplantılar düzenleyen, girişimci ve nitelikli turizm profesyonelleri yetiştirerek tercih edilebilirliğini arttırmaktır.

Vizyon

Turizm sektörü ve akademik alanda yetiştirdiği nitelikli bireylerin işverenler tarafından öncelikli olarak tercih edilen ve gerçekleştirdiği bilimsel çalışma ve faaliyetler ile ulusal ve uluslararası alanda adını duyuran ve alanda ön sıralarda yer alan bir eğitim öğretim kurumu olmayı öngörmektedir.

İletişim

Akdeniz Üniversitesi
Manavgat MATSO Turizm Fakültesi 07600 Manavgat/Antalya
Tel: 0 242 742 70 25
Tel: 0 242 742 70 27 (Faks)