Tanıtım

Manavgat MATSO Turizm Fakültesi 20.04.2016 tarihli Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı’nın Genel Kurulu toplantısında 23822 sayılı yazısında Üniversitemiz bünyesinde Manavgat MATSO Turizm Fakültesi’nde Gastronomi ve Mutfak Sanatları Lisans Programı açılarak 2016- 2017 eğitim-öğretim yılında öğrenci alınmasına karar verilmiştir.

Manavgat MATSO (Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası) Turizm Fakültesi, Antalya ilinin turizm açısından önemli bir ilçesi olan ve turizmin kalbinde yer alan Manavgat ilçesinde kurulmuştur.

Fakültemizde Gastronomi ve Mutfak Sanatları (örgün ve ikinci öğretim), Turizm Rehberliği (örgün ve ikinci öğretim), Rekreasyon Yönetimi ve Turizm İşletmeciliği  bölümlerinde lisans eğitimi verilmektedir. Eğitim-öğretim süresi 4 yıl olup dersler teorik ve uygulamalı olarak verilmektedir.

Fakültemizden mezun olacak öğrencilerimiz üniversitelerde yüksek lisans yapabilme, eğitimci veya kurumlarda araştırmacı ya da yönetici olabilme imkanına sahiptir.

Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası ve Akdeniz Üniversitesi Rektörlüğü arasında 20.03.2015 yılında imzalanan protokol ile yapılmıştır. Fakültemiz derslikler ve idari bina ile toplam 25000 m2 alana sahiptir. Fakültemizde 2 adet uygulama mutfağı, 2 uygulama alanı, 10 derslik, 3 amfi, 1 toplantı odası, 1 yazı işleri, 1 öğrenci işleri, 1 bilgisayar laboratuarı, 1 kantin, 34 öğretim görevlisi odası,1 yemekhanesi, 1 kantin, 1 kütüphane bulunmaktadır.

Misyon

Fakültemizin öncelikli amacı, bölgenin ekonomik, sosyal ve kültürel gelişimine katkı sağlayabilecek çağdaş, bilimsel ve kaliteli bir eğitim öğretim sağlamak suretiyle turizm sektörü için nitelikli yönetici adayları yetiştirmektir. Fakültemizin ikinci amacı, turizm alanında kaliteli, güncel ve uygulamaya dönük bilimsel ve sektörel araştırmalar yaparak turizm sektörünün gelişimine yönelik çözümler üretmektir. Fakültemiz, toplumun her kesiminde alana yönelik üretilen bilgilerin kullanılmasını ve uygulanmasını sağlamak için eğitim ve danışmanlık hizmetleri vererek toplumun gelişmesine katkıda bulunmayı amaçlamaktadır. Fakültemizin üçüncü amacı ise, projeler üreten yerel, ulusal ve uluslararası düzeyde toplantılar düzenleyen, girişimci ve nitelikli turizm profesyonelleri yetiştirerek tercih edilebilirliğini arttırmaktır.

Vizyon

Turizm sektörü ve akademik alanda yetiştirdiği nitelikli bireylerin işverenler tarafından öncelikli olarak tercih edilen ve gerçekleştirdiği bilimsel çalışma ve faaliyetler ile ulusal ve uluslararası alanda adını duyuran ve alanda ön sıralarda yer alan bir eğitim öğretim kurumu olmayı öngörmektedir.

İletişim

Akdeniz Üniversitesi
Manavgat MATSO Turizm Fakültesi 07600 Manavgat/Antalya
Tel: 0 242 742 70 25
Tel: 0 242 742 70 27 (Faks)