TÜM ÖĞRENCİLERİN DİKKATİNE!!

DERS KAYITLARI

Ders kayıtları 11-15 Eylül  tarihleri arasında e-Akdeniz Öğrenci Portalından yapılacaktır.

Dönem dersleri şubelere göre yapılmalıdır.

  • Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü 1. Sınıf Öğrencileri için

Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü 1. Sınıf öğrencileri (Örgün ve II. Öğretim), öğrenci numaralarının son hanesindeki rakama göre ders seçim yapmaları gerekmektedir. Numaralarının son hanesi ‘TEK’ olanlar A ŞUBESİ’ndeki, ‘ÇİFT’ olanlar ise B ŞUBESİ’ndeki dersleri, akademik takvimde yer alan 11-15 Eylül 2017 tarihleri arasında seçerek, ders seçim işlemlerini tamamlamalıdır. 

2017 Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü Müfredat programında yer alan Yabancı Dil (Zorunlu Seçmeli) “TİY 123 ALMANCA 1 ve TİY 121 İNGİLİZCE 1” seçmeli derslerinden sadece  bir tanesi seçilecektir. Beden Eğitimi ve Güzel Sanatlar (Zorunlu Seçmeli) derslerinden “SBE 147 Spor Kültürü” ve “SBE 119 Satranç Kültürü” derslerinden sadece bir tanesi seçilecektir.Toplamda 7 ders (30 AKTS) seçilmiş olmalıdır.

1. sınıf Örgün 2017-2018 Güz Dönemi dersleri ve şube numaraları için tıklayınız. 2017-2018-GÜZ-DÖNEMİ-ŞUBE-NUMARALARI (1. SINIF örgün)

1. sınıf II. Öğretim 2017-2018 Güz Dönemi dersleri ve şube numaraları için tıklayınız. 2017-2018-GÜZ-DÖNEMİ-ŞUBE-NUMARALARI (1. SINIF II.ÖĞRETİM)

  • Turizm Rehberliği Bölümü 1. Sınıf Öğrencileri için

Turizm Rehberliği Bölümü 2017 Müfredat programında yer alan Yabancı Dil (Zorunlu Seçmeli) “REH 123 MESLEKİ ALMANCA 1 ve REH 121 MESLEKİ İNGİLİZCE 1” seçmeli derslerinden sadece  bir tanesi seçilecektir. Beden Eğitimi ve Güzel Sanatlar (Zorunlu Seçmeli) derslerinden “SBE 147 Spor Kültürü” dersi seçilecektir. Toplamda 7 ders (30 AKTS) seçilmiş olacaktır.

2017-2018 Güz Dönemi dersleri ve şube numaraları için tıklayınız. TURİZM REHBERLİĞİ BÖLÜMÜ 2017-2018 GÜZ DÖNEMİ ŞUBE NUMARALARI

DERS PROGRAMLARI

Örgün Öğretim Ders Programı için tıklayınız. 2017-2018 GÜZ DÖNEMİ DERS PROGRAMI – Rev 2

İkinci Öğretim Ders Programı için tıklayınız. 2017-2018 GÜZ DÖNEMİ İKİNCİ ÖĞRETİM DERS PROGRAMI – Rev 2

18-22 Eylül arasında akademik danışmanınız ile ders ekle-sil döneminde ders kayıtlarınızı kontrol edip, bu tarihler arasında seçtiğiniz derslerin çıktısını rapor olarak alıp, akademik danışmanınıza teslim edilmelidir.

Akademik Danışmanların listesi için tıklayınız.

 e-Akdeniz Öğrenci Portalı için tıklayınız.

Akademik takvim (Yarı yıllık eğitim-öğretim veren birimler için başlığına bakınız) için tıklayınız.

 

Kayıt dondurma için Son Tarih 15 Eylül Cuma günüdür. Kayıt dondurma için kullanılacak form fakültemiz öğrenci işlerine teslim edilmelidir. Kayıt dondurma formu için tıklayınız. kayit-dondurma

Kayıt sildirme için kullanılacak dilekçe fakültemiz öğrenci işlerine teslim edilmelidir. Kayıt sildirme dilekçe örneği için tıklayınız. kayit-sildirme

 

0

Misyon

Fakültemizin öncelikli amacı, bölgenin ekonomik, sosyal ve kültürel gelişimine katkı sağlayabilecek çağdaş, bilimsel ve kaliteli bir eğitim öğretim sağlamak suretiyle turizm sektörü için nitelikli yönetici adayları yetiştirmektir. Fakültemizin ikinci amacı, turizm alanında kaliteli, güncel ve uygulamaya dönük bilimsel ve sektörel araştırmalar yaparak turizm sektörünün gelişimine yönelik çözümler üretmektir. Fakültemiz, toplumun her kesiminde alana yönelik üretilen bilgilerin kullanılmasını ve uygulanmasını sağlamak için eğitim ve danışmanlık hizmetleri vererek toplumun gelişmesine katkıda bulunmayı amaçlamaktadır. Fakültemizin üçüncü amacı ise, projeler üreten yerel, ulusal ve uluslararası düzeyde toplantılar düzenleyen, girişimci ve nitelikli turizm profesyonelleri yetiştirerek tercih edilebilirliğini arttırmaktır.

Vizyon

Turizm sektörü ve akademik alanda yetiştirdiği nitelikli bireylerin işverenler tarafından öncelikli olarak tercih edilen ve gerçekleştirdiği bilimsel çalışma ve faaliyetler ile ulusal ve uluslararası alanda adını duyuran ve alanda ön sıralarda yer alan bir eğitim öğretim kurumu olmayı öngörmektedir.

İletişim

Akdeniz Üniversitesi
Manavgat MATSO Turizm Fakültesi 07600 Manavgat–Antalya
Tel: 0 242 742 70 25
Tel: